Dziś coś dla przyszłych i obecnych mam, które karmią bądź zamierzają karmić piersią. Jak wiadomo początki bywają trudne, nie wiadomo jak ułożyć dziecko by było zarówno Tobie jak i maleństwu wygodnie, nie wiadomo ile i co ile karmić by maleństwo nie było głodne i tych niewiadomych tak wiele, że pogubić się nie trudno. Do tego maleństwa jeszcze uwielbiają podgryzać i podrażniać brodawki także początki karmienia piersią łatwe nie są…. Warto w tym okresie wyposażyć się w różne produkty, które pomogą uśmierzyć ból. Ja postawiłam na maść przeciw podrażnieniom na brodawki Ziaja Mamma Mia, która przeznaczona jest właśnie dla kobiet karmiących piersią.

O maści wspominałam Wam już w nowościach kosmetycznych Maja a także w poście o tym co spakować do szpitalnej torby. W obu postach była tylko wzmianka na jej temat a dziś już macie możliwość poznać pełną recenzję o tym produkcie.

Maść Mamma Mia przeznaczona jest o pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia. Łagodzi podrażnienia brodawek sutkowych występujące w okresie karmienia piersią. Skutecznie nawilża, natłuszcza i zmiękcza naskórek. Regeneruje skórę podrażnioną w wyniku częstego karmienia. Może być również stosowana na 2 miesiące przed porodem. Produkt wysoko biodostępny – temperatura topnienia zbliżona do temperatury ciała. Nie zawiera konserwantów, substancji zapachowych i barwników. Może być również stosowany na przesuszone miejsca. Bezpieczna i wygodna w użyciu tuba. Podobno jest to obowiązkowy kosmetyk każdej początkującej mamy karmiącej ja niedługo sama się o tym przekonam.

Sposób użycia: 

Delikatnymi, kulistymi ruchami wmasować preparat w brodawki sutkowe i okolice brodawek. Pozostawić do następnego karmienia. Mycie brodawek przed następnym karmieniem piersią nie jest konieczne. Stosować raz lub kilka razy dziennie w zależności od potrzeb. Preparat można stosować na dwa miesiące przed porodem w celu hartowania brodawek sutkowych, czyli prawidłowego przygotowania sutków do okresu karmienia.

Dostępność: 

Maść tą bardzo łatwo dostać zarówno w drogeriach stacjonarnych jak i internetowych.

Cena:

ok. 12zł / 15g