Dziś przyszedł czas na przedstawienie Wam książeczek kontrastowych Papa Mili.

Noworodek najlepiej widzi kształty z odległości max. 30 cm. Stopniowo pole widzenia maluszka rozszerza się, zwiększa się wrażliwość na kształty, kolory i światło. Od około 4  tygodnia życia dziecka można delikatnie stymulować  mu wzrok używając biało-czarnych kart z rysunkami i kontrastowych książeczek.
I tu właśnie z pomocą przychodzą kontrastowe książeczki firmy Papa Mili.  img_4362-1

Książeczki te zawierają wyraźne, proste kształty przedmiotów, dzięki którym nasze maleństwo może stymulować wzrok. Dzięki prostym kształtom uczy się również powolutku rozpoznawać różne rzeczy.

Zestaw zawiera cztery książeczki w kolorach czarnym i białym:
•    Moje pierwsze kształty
•    Moje pierwsze zwierzątka
•    Moje pierwsze przedmioty
•    Moje pierwsze owoce i warzywa

picmonkey-collage

Każda z książeczek drukowana jest  za pomocą pigmentów pochodzenia roślinnego by nasze dzieci były bezpieczne. Papier, na którym drukowane są książeczki jest ekologiczny i spełnia standardy FSC. Każda z książeczek stworzona jest z niezwykłą starannością i dbałością o każdy jej element ( np. rogi książeczki są zaokrąglone). Karty i okładka książeczek kontrastowych pokryte są folią, dzięki czemu możemy przetrzeć strony wilgotną ściereczką, w przypadku zabrudzenia.
Każda z książeczka jest bardzo lekka co uprzyjemnia kontakt dziecka z książeczką i wpływa na jego bezpieczeństwo.

picmonkey-collage

Firma Papa Mili to polska firma, którą tworzą rodzice, którzy na podstawie własnych obserwacji tworzą takie cuda, które zainteresują nasze maleństwa i pozwolą powoli rozpoznawać im nasz ogromny świat. Od pomysłu, przez druk i sprzedaż książeczki wykonywane są w Polsce.