Dokładnie tak jak w tytule posta jeszcze do nie dawna byłam tym typem ludzi, którzy na słowo „bronzer” odpowiadali „a do czego to? „. 

A więc od początku co to w ogóle ten bronzer jest. Jest to kosmetyk za pomocą, którego możemy konturować kształt naszej twarzy. Dzięki takiemu zabiegowi ciemniejszym kolorem malujemy elementy twarzy, które chcemy zmniejszyć bądź wyszczuplić.

Jaki kolor bronzera wybrać? To bardzo ważna kwestia! Pamiętajcie by kolor Wszego bronzera był ciemniejszy o jeden bądź dwa tony od koloru Waszej skóry, w innym wypadku wyjdzie Wam nie konturowanie tylko wielka ciemna plama!

Gdzie powinno nakładać się bronzer? Nakładamy go na policzki, czoło i podbródek. Poniżej znajdziecie dokładną instrukcję 😀

Jak znaleźć miejsce na policzkach gdzie nakładamy bronzer? Przykładamy palec od środka ucha w kierunku ust, jeżeli przyłożycie tam mocno palec i będziecie chciały iść ku górze to nie da rady ponieważ  napotkamy kość i to będzie kość policzkowa, której szukamy.
Teraz pora znaleźć idealne miejsce na czole. Najlepszym miejscem są skronie. Dla dziewczyn, które posiadają wysokie czoło dodam, że konturowanie to optycznie je zmniejszy. Co do podbródka to konturowanie go zalecane jest osobom, które mają z nim problem i chcą go zmniejszyć.

Rimmel_Natural_Bronzer

Ja używam bronzera Rimmel Natural Bronzer Waterproof Bronzing Powder w kolorze 026 Sun Kissed. Nadaje się do używania przez cały rok, ja jednak na co dzień niezbyt lubię mocny makijaż tak więc używam go „od wielkiego dzwonu”. Nadaje on naturalny efekt skóry muśniętej słońcem, producent poleca stosować go nawet zimą. Ja jednak jestem zwolenniczką stosowania go latem i wczesną jesienią kiedy koloryt mojej skory jest nieco ciemniejszy i całość wygląda bardzo naturalnie. Jego formuła jest lekka, aksamitna – bardzo dobrze się nim pracuje gdyż łatwo się go nakłada i rozciera. Dodatkową zaletą bronzera jest jego wodoodporność dzięki czemu nasz makijaż jest trwały nawet przy mało sprzyjających warunkach atmosferycznych.  Ponadto puder zawiera SPF 8, który chroni przed negatywnymi skutkami działania promieniowania słonecznego.

Rimmel_Natural_Bronzer1

Ja swój bronzer kupiłam za niecałe 11 zł na stronie iperfumy.pl