Garderoba to moje wielkie marzenie. Gdy będę urządzała kiedyś swoje mieszkanie nie ma opcji by się tam ona nie znalazła. Dzięki niej można zrezygnować z masy szaf i komód, dzięki czemu łatwiej utrzymać ład i porządek w domu. Architekci są zdania, iż na garderobę potrzeba wygospodarować minimum  3,5 m2 oczywiście im więcej miejsca możemy przeznaczyć na garderobę tym lepiej, gdyż więcej rzeczy możemy tam zmieścić np. możemy wygospodarować tam też miejsce na prasowanie.

Do wykonania projektu garderoby możemy wynająć architekta, firmę, która specjalizuje się w tego typu zabudowie bądź sami możemy wykonać projekt a w sklepie budowlanym zakupić potrzebne elementy, jedynie przesuwane drzwi będziemy musieli zamówić u fachowców.

By Twoja garderoba była funkcjonalna musisz pamiętać o wszystkich elementach jakie powinny się tam zmieścić.

Po pierwsze musimy zagospodarować miejsce na walizki oraz plecaki, najlepiej przeznaczyć na nie półki pod sufitem. Kolejny ważny element to miejsce na deskę do prasowania oraz żelazko. Jeżeli uda Ci się zmieścić kosz na wyprane rzeczy czekające na wyprasowanie będzie idealnie.
Projektując półki na buty weź pod uwagę, iż każda para ma około 25 cm szerokości, do tego policz wszystkie pary butów jakie chcesz tam umieścić, będziesz wtedy wiedziała ile musisz przeznaczyć na to miejsca. Projektując półki, wymierz również wysokość butów by żadne miejsce się nie marnowało.
Najważniejszy element garderoby to drążki na wieszaki- powinnaś znaleźć miejsca na drążki gdzie powiesisz krótkie oraz długie rzeczy, dlatego by nie gnieść dłuższej odzieży.
Prócz półek w naszej garderobie powinny znaleźć się również szuflady. Zmieścisz tam bieliznę czy inne drobiazgi. Dodatkowo do półek tych możesz dokupić wkłady, które pomogą Ci w utrzymaniu porządku.
Ostatni element to wygodne drzwi. Moim zdaniem najlepsze będą przesuwane, gdyż nie będą zajmowały dodatkowego miejsca.

A teraz kilka inspiracji garderoby marzeń 🙂

1 2

3 4

6 7

 

 

8 9

 

 

12

 

11