Wybór oświetlenia wnętrz oraz aranżacji zewnętrznej jest niezmiernie ważny podczas urządzania domu.

Przy wnętrzach zastanawiamy się nad tym czy warto mieć oświetlenie górne czy starczą nam oprawy LED, które świetnie wyeksponują konkretne elementy wnętrza.

Jeżeli chcemy by nasza aranżacja była ładna nie kupujmy wszystkich lamp z jeden serii gdyż nasz dom stanie się monotonny. Oświetlenie pokoju: lampy, kinkiety, żyrandole dopasuj do siebie i wystroju wnętrza.

Kilka porad:

  1. Jeśli nasze lampy są klasyczne warto powiesić ich kilka a aranżacja wnętrza będzie bardziej efektowna.
  2. Kinkiety wieszamy na jednej wysokości.
  3. Lampy dekoracyjne czy żyrandole kryształowe w pomieszczeniu najlepiej prezentują się solo.

Co do aranżacji zewnętrznej to piękny ogród za dnia i nocy to fantastyczna sprawa. Wybór lamp ogrodowych jest naprawdę spory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Lampy ogrodowe należy rozmieścić w miejscach, w których często się poruszamy a nie ma tam swobody ruchów. Bezpieczne poruszanie się musi być zapewnione przede wszystkim na schodach czy ścieżkach. Kolejnymi elementami do zaakcentowania są taras, oczko wodne czy rośliny. Warto pamiętać również o tym, iż jedne elementy będą odbijały a inne pochłaniały światło.

Gdy wykorzystamy wszystkie te porady podczas aranżacji oświetlenie stanie się piękną dekoracją, którą będziemy cieszyli się przez wiele lat.