Wybór okularów przeciwsłonecznych nie jest wcale tak prosty jak by się nam wydawało. Każda z nas ma inny kształt twarzy i nie każde okulary będą u nas wyglądały dobrze.Gdy jesteśmy posiadaczkami owalnej twarzy nie musimy zbytnio się ograniczać bo w większości okularów będziemy wyglądały dobrze. Najbardziej polecane okulary do tego typu twarzy to duże muchy, te z oprawkami w kształcie kociego oka ale również i te w stylu retro.

okulary-przeciwsloneczne-cat-eye-kocie-oczy-0198-4076465349

Przy okrągłej twarzy już nie ma tak łatwo. Tu musimy skupić się na tym by za pomocą okularów wyszczuplić buzię najlepiej sprawdzą się okulary o kanciastych kształtach. Powinnyśmy również skupić się na tym by nasze okulary nie były masywne lecz delikatne.

yuioop

Posiadaczkom kwadratowej twarzy dobrze będzie w okularach lekko zaokrąglonych, dzięki czemu odwrócimy uwagę od masywnej żuchwy.

okulary-przeciwsloneczne-trendy-2014_542022

Natomiast gdy nasza twarz jest trójkątna musimy tak dobierać okulary by złagodzić jej ostre rysy, świetnie w tej kwestii sprawdzą się okulary okrągłe w typie lenonek, nie zależnie czy będą one duże czy mniejsze świetnie sobie poradzą z naszą twarzą.

okulary-przeciwsloneczne-unisex-polaryzacja-lenonki-super-styl