Siła serca nie jest książką dla każdego, ponieważ jest w niej nutka filozoficzna. Trochę przypomina mi Paulo Coelho, jeżeli go lubicie to na tej książce również się nie zawiedziecie.

Pozycja ta jest czymś w rodzaju poradnika, ale bardziej ze wskazówkami, doświadczeniami myślicieli i duchownych.
Autor książki to Baptist de Pape, który niemal nie został prawnikiem, a od smutnego losu uratował go głos jego serca.

„Serce jest nie tylko mięśniem pompującym
krew – jest ośrodkiem emocjonalnej inteligencji odpowiedzialnej za miłość,
przebaczenie, wzruszenie, intuicję… Zrozumienie własnego serca prowadzi do
zrozumienia własnego ja, celu naszego istnienia. Siła Serca inspiruje, uczy i
porusza.”

Książka napisana jest w formie zwartych przemyśleń między rozmówcami a autorem, którzy dzielą się swą mądrością oraz doświadczeniem. Na końcu książki znajdują się biogramy poszczególnych osób. Warto się zapoznać z
nimi przed przeczytaniem książki by wiedzieć, z kim mamy do czynienia. Obok wywiadów i komentarza autora, w Sile Serca znajdziemy rozważania, duchowe ćwiczenia, pozwalające się wyciszyć i rozwinąć świadomość własnych emocji. Dodatkiem są również cytaty znanych myślicieli i autorytetów.
Poradnik ten ma wieloaspektowe podejście do serca. Nie jest on tylko omówieniem kwestii zdrowotnych, ale także spojrzenie na jego sens duchowy. Książka nie jest tylko teoretycznym rozważaniem o tym jak odkryć swój
życiowy cel, posiada również wiele praktycznych ćwiczeń, technik relaksacyjnych oraz uporządkowanych myśli.
Jest to książka, do której można wracać nawet codziennie i nie będzie nużąca. Jak dla mnie można potraktować ją jako inspirację. Może pomóc również podczas złych chwil, świetnie sprawdzi się w momencie, gdy potrzeba nam wyciszenia i przemyślenia pewnych spraw.